REKLAMA
Znaleziono 7085 wyników
[warmińsko-mazurskie] PSE: Przetarg na budowę linii 400 kVartykuł
Pokaż artykuł
[warmińsko-mazurskie] PSE: Przetarg na budowę linii 400 kV
Polskie Sieci Elektroenergetyczne ogłosiły przetarg na budowę linii 400 kV Ełk Bis - granica RP. Ofe...
Kolej w Podlaskiem – rekordowe inwestycje i historyczne powrotyartykuł
Pokaż artykuł
Kolej w Podlaskiem – rekordowe inwestycje i historyczne powroty
Do Łomży po ponad 30 latach wróci kolej pasażerska. Na trasie Białystok-Ełk dojdzie do największej inwestycji w historii polskiej kolei. Zmienia się też infrastruktura w mniejszych miastach jak Hajnówka, Sokółka, Mońki czy Grajewo. W środę (5.03) marszałek Łukasz Prokorym i wicemarszałek Marek Malinowski rozmawiali na temat bieżących oraz planowanych inwestycji w infrastrukturę kolejową w regionie z przedstawicielami spółki PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Koleją na Warmię i Mazury. Jest wariant inwestorski dla linii Ostrołęka – Łomża – Pisz – Giżyckoartykuł
Pokaż artykuł
Koleją na Warmię i Mazury. Jest wariant inwestorski dla linii Ostrołęka – Łomża – Pisz – Giżycko
Pełnomocnik rządu ds. CPK Maciej Lasek zatwierdził wybór wariantu W14 jako wariantu inwestorskiego dla linii kolejowej nr 29 na odcinku Ostrołęka – Łomża – Pisz – Giżycko. Co ważne, przebieg ten na podstawie badań ankietowych uznawany był za najbardziej preferowany przez mieszkańców. Charakteryzuje go m.in. powstanie dwunastu nowych punktów obsługi podróżnych oraz wykorzystanie istniejącej linii kolejowej na odcinku Ostrołęka – Śniadowo – Łomża. 
Kolej wróci do Łomży – jest przetarg na projekt i roboty budowlaneartykuł
Pokaż artykuł
Kolej wróci do Łomży – jest przetarg na projekt i roboty budowlane
Oczekiwany od ponad trzydziestu lat powrót kolejowych połączeń pasażerskich do Łomży jest coraz bliżej. Mieszkańcy czterech gmin zyskają dostęp do pociągów z nowych peronów. PKP PLK S.A. ogłosiła przetarg na projekt i roboty budowlane, finansowane z rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2029 r.
S61 Łomża Zachód – Kolnoinwestycja
Pokaż inwestycję
S61 Łomża Zachód – Kolno
Łomża
Budowa drogi ekspresowej S61 z unijnym dofinansowaniem artykuł
Pokaż artykuł
Budowa drogi ekspresowej S61 z unijnym dofinansowaniem
Budowa drogi ekspresowej S61 pomiędzy węzłami Łomża Zachód i Kolno, otrzyma unijne dofinansowanie w wysokości blisko 245,9 mln zł. To już czwarta umowa o dofinansowanie ze środków UE w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko (FEnIKS) na inwestycje realizowane przez GDDKiA.
Kolej wraca do Łomży po 30 latach – trwa kluczowa inwestycja dla regionuartykuł
Pokaż artykuł
Kolej wraca do Łomży po 30 latach – trwa kluczowa inwestycja dla regionu
Mieszkańcy Łomży w czerwcu przyszłego roku, po raz pierwszy od ponad 30 lat, będą mogli wyruszyć w podróż koleją. Wykonawca prowadzi prace w mieście i na linii do Śniadowa, gdzie buduje nowe tory, perony i urządzenia sterowania ruchem. Inwestycja jest finansowana z rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus.
S61 Via Baltica przejezdna na całej długościartykuł
Pokaż artykuł
S61 Via Baltica przejezdna na całej długości
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) udostępniła kierowcom jedną jezdnię obwodnicy Łomży. W ten sposób cała droga ekspresowa S61 jest przejezdna, a z centrum miasta wyprowadzony został uciążliwy tranzyt. Obwodnica Łomży w standardzie dwujezdniowej „eski” będzie gotowa w III kwartale przyszłego roku.
Remont stacji kolejowej w Pabianicach na finiszuartykuł
Pokaż artykuł
Remont stacji kolejowej w Pabianicach na finiszu
Prace związane z modernizacją stacji kolejowej w Pabianicach zmierzają ku końcowi. We wrześniu podró...
Via Baltica w Polsce w całości dwujezdniowaartykuł
Pokaż artykuł
Via Baltica w Polsce w całości dwujezdniowa
Od 2 października ruch na obwodnicy Łomży w ciągu S61 odbywa się dwiema jezdniami. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) oddała do użytku jezdnię w stronę Suwałk. Tym samym cały międzynarodowy korytarz transportowy Via Baltica od Warszawy do Budziska (o długości 310 km) jest już drogą dwujezdniową.
GDDKiA zapowiada w 2021 rok – 40 km autostrad i ponad 308 km dróg ekspresowychartykuł
Pokaż artykuł
GDDKiA zapowiada w 2021 rok – 40 km autostrad i ponad 308 km dróg ekspresowych
Duże inwestycje na drogach krajowych rozłożone są na lata. I choć każdy z etapów realizacyjnych ma k...
Finisz prac przy obwodnicy Łomży w ciągu S61 Via Baltica [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Finisz prac przy obwodnicy Łomży w ciągu S61 Via Baltica [FILM]
Z końcem września kierowcy będą mogli w pełni korzystać z dwujezdniowej obwodnicy Łomży w ciągu S61, w województwie podlaskim. Tym samym w ekspresowym tempie będzie można pokonać polską, liczącą ponad 310 km część korytarza transportowego Via Baltica, od Warszawy do Budziska na granicy z Litwą. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor Sp. z o.o.
Via Baltica niemal gotowa. GDDKiA oddała do ruchu odcinek łączący S61 z S8artykuł
Pokaż artykuł
Via Baltica niemal gotowa. GDDKiA oddała do ruchu odcinek łączący S61 z S8
Droga ekspresowa S61 ma już ponad 200 z docelowych 220 kilometrów. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) oddała do ruchu przedostatni odcinek od Ostrowi Mazowieckiej do Śniadowa. Tym samym w budowie całej S61 została już tylko 13-kilometrowa obwodnica Łomży, której przejezdność po jednej jezdni osiągniemy w połowie przyszłego roku.
Pociągi wrócą do Łomży, do Ostrołęki – dojadą sprawniejartykuł
Pokaż artykuł
Pociągi wrócą do Łomży, do Ostrołęki – dojadą sprawniej
Do Łomży pociągi wrócą, do Ostrołęki – dojadą sprawniej. Wygodne podróże będą efektem inwestycji realizowanych na liniach kolejowych prowadzących do obu miast. Roboty postępują, a pierwszych pozytywnych zmian należy spodziewać się w czerwcu. W planach Polskich Linii Kolejowych SA są także dalsze inwestycje zwiększające możliwości kolei w regionie.
Z każdym nowym metrem torów – bliżej powrotu pociągów do Łomżyartykuł
Pokaż artykuł
Z każdym nowym metrem torów – bliżej powrotu pociągów do Łomży
Największa od dekad inwestycja kolejowa w rejonie łomżyńskim wchodzi w kluczowy etap. W Łomży i na linii do Śniadowa postępują prace, dzięki którym w czerwcu przyszłego roku na trasę wrócą pociągi pasażerskie – po raz pierwszy od ponad 30 lat. Inwestycja jest finansowana z rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus.
Województwo podlaskie – PKP PLK S.A. podsumowują rok 2024artykuł
Pokaż artykuł
Województwo podlaskie – PKP PLK S.A. podsumowują rok 2024
Ubiegły rok przyniósł konkretne efekty w regionie – najważniejsze to nowa stacja w Białymstoku i szybsze podróże do Warszawy. PKP PLK S.A. działa także w skali lokalnej poprzez budowę nowych przystanków czy prace przy utrzymaniu prawidłowego stanu torów, które zapewniają dobrą komunikację i zmniejszają wykluczenie mniejszych miejscowości. Przed nami kolejne wyzwania, w tym modernizacja trasy Białystok – Ełk i linii do Łomży.
Via Baltica coraz bliżej ukończeniaartykuł
Pokaż artykuł
Via Baltica coraz bliżej ukończenia
Od 12 sierpnia 2023 r. kierowcy mogą już korzystać z drogi ekspresowej S61 od Kolna aż do granicy z Litwą. Do ruchu udostępniony został ostatni z trzech fragmentów tej trasy w województwie warmińsko-mazurskim od węzła Ełk Południe do miejscowości Wysokie (węzeł Kalinowo) o długości około 23 km, stanowiący fragment międzynarodowego szlaku Via Baltica.
[Polska] Via Baltica staje się faktem. Będą przetargi na dwa ostatnie odcinki drogiartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Via Baltica staje się faktem. Będą przetargi na dwa ostatnie odcinki drogi
Dwa ostatnie fragmenty drogi S61, domykające przebieg międzynarodowej drogi ekspresowej Via Baltica,...
[śląskie] Wyremontowano stację pogotowia ratunkowego w Pszczynieartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Wyremontowano stację pogotowia ratunkowego w Pszczynie
Prace trwały kilka miesięcy, rozpoczęły się w grudniu ubiegłego roku. Wykonano szeroki zakres robót...
W Łomży wybudowany zostanie nowy dworzec kolejowyartykuł
Pokaż artykuł
W Łomży wybudowany zostanie nowy dworzec kolejowy
Po ponad 30 latach przerwy pociągi pasażerskie wróciły do Łomży, a Polskie Koleje Państwowe S.A. planują budowę nowego dworca kolejowego, który będzie częścią zmodernizowanej właśnie stacji.8 czerwca br. spółka PKP ogłosiła przetarg na wykonanie projektu oraz wybudowanie zupełnie nowego obiektu do obsługi podróżnych.
REKLAMA